Magyar Iparművészet lapszámbemutató az Akadémiai Szalonban

Beharangozo_01

Ünnepi pillanatra készülünk, hiszen egy régi-új folyóiratot ünnepelhetünk. A Monarchia korában, 127 évvel ezelőtt, 1897-ben alapították a Magyar Iparművészet folyóiratot, amely egészen 1944-ig működött, majd közel fél évszázados szünet után, 1993-ban Fekete György, Dvorszky Hedvig és Schrammel Imre újra életre hívta a Magyar Iparművészetet. Az elmúlt 30 évnek is több korszaka volt, de mi most a jelenből indulunk ki, hiszen 2024 igazi változást hozott a folyóirat életében. Erről számol be Keppel Márton művészettörténész, a folyóirat főszerkesztője a 2024. június 19-ei esten. Melyek voltak a megújulás legfőbb tartalmi szempontjai, hogyan kapott kiemelt szerepet a magazinszerűség és az ismeretterjesztés, hogyan született meg az új grafikai arculat, és merre folytatódik a Magyar Iparművészet sorsa? Többek között e kérdésekre is választ kaphatunk a szerkesztőség tagjaitól: Keppel Márton főszerkesztőtől, Blankó Miklós szerkesztőtől és Lénárt Attila grafikustól. Közreműködik Cservenák Boglárka fuvolaművész.

Időpont: 2024. június 19. 17.30
Helyszín: 1034 Budapest, Makovecz utca 25. (8-as kapucsengő)

Vélemény, hozzászólás?

Kiállítások, események
REBBENÉS /70

Nagy Márta kerámiaművész kiállítása válogatás azokból a korábbi művekből, amelyeket a művész fontos mérföldkőnek tekint, miközben a jelenre és a mozgás könnyedségére fókuszál alkotásaival. 1111 Budapest, Bartók Béla út 32.

SCHRAMMEL ILLÚZIÓK & KARNEVÁL

Schrammel Imre keramikusművész eddig be nem mutatott papírkollázsai mellett kortárs öltözék- és jelmeztervező munkái tekinthetőek meg, amelyeket a művész porcelán karneváli figurái inspiráltak. 1051 Budapest, Vigadó tér 2. – földszint

BÁRÁNYLÁDA

Székely Judit textilművész különböző technikákkal kísérletezve bontakoztatja ki műveiben a „világszimbólum” töredékeit. Hagyomány és modernitás egyszerre van jelen a falikárpitokon. A kiállítás előzetes bejelentkezés után tekinthető meg. 1085 Budapest, Üllői út 26. 1. em. 108.

PLAKÁTOK NYELVÉN

Gyárfás Gábor grafikusművész 70-es és 80-as években megjelent plakátjaiból és az utóbbi évek kulturális posztereiből tekinthető meg válogatás, a Nagy zeneszerzők portrésorozattól kezdve a Privát Plakát korszakon keresztül a Plakát Társaság tagjaként készített munkákig. 1036 Budapest, Kiskorona utca 7.

KELECSÉNYI CSILLA KIÁLLÍTÁSA

A kiállítás az elmúlt 25 év alkotásait tárja a közönség elé, három kategóriába rendezve: hímzések és varrott kollázsok, asszamblázsok és kollázsok, valamint festmények. A művekben a belső világ feltárása mellett a természet, az urbánus környezet felfedezése is fontos szerepet kap. 6000 Kecskemét, Rákóczi út 1.

ASZTRÁL MÍTOSZOK

Keresztes Dóra grafikusművész, animációs-filmrendező kiállításán vonalakban és színekben népdalaink, balladáink és népköltésünk világa elevenedik meg. 2000 Szentendre, Anna utca 16.

7. GLASSPRING – ÜVEGÁLMOK – LÁTOMÁSOK

A kortárs üvegművészet tavaszi tárlata misztikus környezetben várja a látogatókat, ahol a homályból előtűnő alkotások álomszerű látomásként kelnek életre, bemutatva a műfaj mestereit és fiatal tehetségeit. 1028 Budapest, Templom utca 2-10.

Ezeket is olvassa el
Anyagok_cim

Az anyagok bűvöletében

Voros_cim

A modern magyar falikárpit úttörői

Letben_cim

Létben bolyongás

Tuz_cim

A tűz művészete